Hakkımızda

Ülkemiz ve AB Üyesi Ülkelerin Yerel Yönetimleri Buluşuyor

Türkiye ve AB arasında Şehir Eşleştirme Projesi kapsamında ülkemizden ve AB üyesi ülkelerden yerel yönetim kuruluşları ve ağları yeni işbirliği alanları geliştirmek için 12-13 Kasım 2020 tarihlerinde “Uluslararası Şehir Eşleştirme Zirvesi – TWINT Onlinenda buluşuyor.

“Sürdürülebilir Şehir Eşleştirme” temasıyla gerçekleştirilecek Uluslararası Şehir Eşleştirme Zirvesinde – TWINT Online, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Vilayetler Birliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ile Avrupa’daki yerel yönetim birlikleri, Türkiye ve AB üyesi ülkelerinden yerel yönetimler, uluslararası şehir ağları, sivil toplum örgütleri ve üniversiteler bir araya geliyor.

Zirve ile beraber; paneller ve tematik sunumlar ile yerel yönetimler arasında etkin, çözüm odaklı ve sürdürülebilir işbirliği mekanizmalarının oluşturulması ve şehir eşleştirme faaliyetlerinin sürdürülebilir kalkınma hedefleriyle uyumlu şehirleşmeye katkı verilmesi hedefleniyor.

Uluslararası Şehir Eşleştirme Zirvesi – TWINT Online, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı altında desteklenen “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme” (TWIN) Projesi kapsamında düzenleniyor.

 
 

Republic of Turkey Ministry of Foreign Affairs Directorate for EU Affairs
Mustafa Kemal Mahallesi 2082 Cad. No:5
06530 Çankaya, ANKARA / Turkey
Tel: +90 312 218 13 00
towntwinning@ab.gov.tr

Technical Assistance Team
WYG Binası Mustafa Kemal Mahallesi 2128. Sokak No:14 
06520 Çankaya, ANKARA / Turkey
Tel: + 90 312 219 77 55
info@towntwinning.org

 
 

© © 2014 Ministry of Foreign Affairs Directorate for EU Affairs
"This website has been produced with the financial assistance of the European Union. The content of this website is the sole responsibility of the WYG Türkiye and can in no way be taken to reflect the views of the European Union."