Asya Varbanova

Asya Varbanova
Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women)

 

Dünya liderleri tarafından 2015 yılında kabul edilen Sürdürülebilir Kalkınma için 2030 Gündemi ve ilgili 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA), hem dünya hem de refah için küresel bir eylem planı sunuyor. Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 11, 2030 yılına kadar, özellikle kadınlar, çocuklar, kıdemli vatandaşlar ve engelli bireyler için güvenli, kapsayıcı ve erişilebilir yeşil ve kamusal alanlara evrensel erişim sağlamayı hedefliyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınların güçlenmesini hedefleyen Sürdürülebilir Kalkınma Amacı 5, SKA 11 de dahil olmak üzere diğer tüm sürdürülebilir kalkınma açmalarının ayrılmaz bir parçası.

Şehir eşleştirme, şehirlerin deneyimlerini, uygulamalarını, stratejilerini ve araçlarını paylaşmalarına imkan tanıyor. Böylelikle şehirler, bu hedefleri yerel düzeyde gerçekleştirmek, kapsayıcı ve toplumsal cinsiyete duyarlı alanlar ve hizmetler yaratmak, kadınlar, erkekler, kız çocukları ve oğlan çocukları olmak üzere tüm vatandaşların ihtiyaçlarını ve bakış açılarını dikkate alarak bu ihtiyaçlara yanıt verebilmek için deneyimlerini paylaşıyor.

 
 

Republic of Turkey Ministry of Foreign Affairs Directorate for EU Affairs
Mustafa Kemal Mahallesi 2082 Cad. No:5
06530 Çankaya, ANKARA / Turkey
Tel: +90 312 218 13 00
towntwinning@ab.gov.tr

Technical Assistance Team
WYG Binası Mustafa Kemal Mahallesi 2128. Sokak No:14 
06520 Çankaya, ANKARA / Turkey
Tel: + 90 312 219 77 55
info@towntwinning.org

 
 

© © 2014 Ministry of Foreign Affairs Directorate for EU Affairs
"This website has been produced with the financial assistance of the European Union. The content of this website is the sole responsibility of the WYG Türkiye and can in no way be taken to reflect the views of the European Union."