JENS CHRISTIAN GJESING

JENS CHRISTIAN GJESING
AB Türkiye Çalışma Grubu Başkanı, Bölgeler Komitesi (CoR), Haderslev Belediye Meclisi Üyesi

 

AB Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubunun çalışmaları,  Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve Türkiye’deki yerel yönetimler arasındaki doğrudan ilişkilerin, yöre halkını  doğrudan etkileyen sorunların çözümünde kilit rollerinin olduğunu göstermektedir.

Şehir Eşleştirme, iklim değişikliğiyle mücadele ya da yerel yönetimlerin yöre halkına daha iyi hizmet verme kapasitesinin  modernize edilmesi gibi birçok alanda yerel yönetimler arasında deneyimlerin paylaşılmasına izin veren başarılı bir AB programıdır. Çünkü genişleme sürecinin her şeyden önce bu ülkelerin vatandaşlarına faydalı olması gerektiği unutulmamalıdır. Bu işbirliği, toplumlarımızın birbirlerini daha iyi tanımalarına ve Avrupa projesinin merkezinde yer alan ortak değerlere saygı duymalarına yardımcı olmaktadır.”

 
 

Republic of Turkey Ministry of Foreign Affairs Directorate for EU Affairs
Mustafa Kemal Mahallesi 2082 Cad. No:5
06530 Çankaya, ANKARA / Turkey
Tel: +90 312 218 13 00
towntwinning@ab.gov.tr

Technical Assistance Team
WYG Binası Mustafa Kemal Mahallesi 2128. Sokak No:14 
06520 Çankaya, ANKARA / Turkey
Tel: + 90 312 219 77 55
info@towntwinning.org

 
 

© © 2014 Ministry of Foreign Affairs Directorate for EU Affairs
"This website has been produced with the financial assistance of the European Union. The content of this website is the sole responsibility of the WYG Türkiye and can in no way be taken to reflect the views of the European Union."